ΚΑΒΑΛΑ JUNIOR 2019

Πραγματοποιήθηκε στην πόλη μας η Διεθνής Διασυλλογική διοργάνωση Καβάλα Junior 2019 (ηλικίες 9-12 ετών) με τη συμμετοχή 21 ομάδων με 500 και πλέον κολυμβητές-τριες από Ελλάδα, Τουρκία και Βουλγαρία το Σαββατοκύριακο 6-7/4/2019.

Η ομάδα του ΟΘΑΚ συμμετείχε με 20 κολυμβητές και 20 κολυμβήτριες, κατακτώντας 10 χρυσά μετάλλια (2 σε ομαδικό αγώνισμα),7 ασημένια μετάλλια (2 σε ομαδικό αγώνισμα) και 8 χάλκινα μετάλλια.

Στα ομαδικά αγωνίσματα :

1η θέση στα Κορίτσια 9 ετών 4Χ50μ μικτή ομαδική ΑΛΛΑ ΤΕΣΙΝΤΑ, ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΔΑΦΝΗ, ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ, ΣΕΜΕΡΤΖΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ 1η θέση στα Κορίτσια 9 ετών 4Χ50 ελεύθερο ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ, ΣΕΜΕΡΤΖΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΤΕΣΙΝΤΑ, ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΔΑΦΝΗ

2η θέση στα Κορίτσια 10 ετών 4Χ50μ μικτή ομαδική ΚΩΝ/ΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ,ΚΑΒΟΥΡΗ ΕΛΕΝΑ, ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΑ, ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 2η θέση στα Κορίτσια 10 ετών 4Χ50μ ελεύθερο ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΑ, ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΚΩΝ/ΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΟΡΝΙΘΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ

2ηθέση στα Κορίτσια 11 ετών 4Χ100μ μικτή ατομική ΒΙΛΓΚΡΕ ΛΑ ΜΑΔΡΙΔ ΝΑΤΑΛΙΑ, ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ ΣΤΕΛΛΑ ,ΤΣΙΜΑ ΧΑΡΑ, , ΓΙΑΝΤΖΗ ΕΥΘΥΜΙΑ

4η θέση στα Κορίτσια 11 ετών 4Χ100μ ελεύθερο ΤΣΙΜΑ ΧΑΡΑ, ΒΙΛΓΚΡΕ ΛΑ ΜΑΔΡΙΔ ΝΑΤΑΛΙΑ, ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΑΝΤΖΗ ΕΥΘΥΜΙΑ

4η θέση στα Αγόρια 10 ετών 4Χ50μ μικτή ομαδική, ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΚΟΥΣΑΣ ΠΟΛΥΔΕΥΚΗΣ, ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 4η θέση στα Αγόρια 10 ετών 4Χ50μ ελεύθερο, ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, , ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΚΟΥΣΑΣ ΠΟΛΥΔΕΥΚΗΣ

6η θέση στα Αγόρια 9 ετών 4Χ50μ μικτή ομαδική ΝΤΟΥΑΝΟΓΛΟΥ ΑΡΓΥΡΗΣ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ, ΣΤΕΡΝΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΦΟΥΝΤΟΥΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 5η θέση στα Αγόρια 9 ετών 4Χ50μ ελεύθερο ΣΤΕΡΝΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΦΟΥΝΤΟΥΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΝΤΟΥΑΝΟΓΛΟΥ ΑΡΓΥΡΗΣ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ

3η θέση στα Κορίτσια 12ετών 4Χ100 μικτή ατομική , ΤΟΜΟΥ ΧΡΙΣΤΕΦΗ , ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ,ΑΛΛΑ ΝΤΕΝΑΤΑ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ ΑΓΑΠΗ 5η θέση στα Κορίτσια 12ετών 4Χ200μ και 4Χ100 ελεύθερο ΑΛΛΑ ΝΤΕΝΑΤΑ, ΤΟΜΟΥ ΧΡΙΣΤΕΦΗ , ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ ΑΓΑΠΗ.

4η θέση στα Αγόρια 12 ετών 4Χ100 μικτή ατομική ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΟΡΝΙΘΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΛΑΖΑΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, MΑΝΔΑΛΙΑΝΟΣ ΛΑΜΠΗΣ 7η θέση στα Αγόρια 12 ετών 4Χ200μ και 4Χ100 ελεύθερο ΛΑΖΑΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΟΡΝΙΘΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΚΑΛΦΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Η αποστολή της ομάδας μας:

Προπονήτρια ΙΣΙΓΟΝΗ ΒΑΛΣΑΜΙΔΟΥ

ΑΛΛΑ ΝΤΕΝΑΤΑ 2η

ΛΑΖΑΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΛΗΜΝΙΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ

ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ ΑΓΑΠΗ

ΚΑΛΦΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 3η

ΟΡΝΙΘΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΤΟΜΟΥ ΧΡΙΣΤΕΦΗ

ΜΑΝΔΑΛΙΑΝΟΣ ΛΑΜΠΗΣ

ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ ΣΤΕΛΛΑ 3η

ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 3ος

ΒΙΛΓΚΡΕ ΛΑ ΜΑΔΡΙΔ ΝΑΤΑΛΙΑ 1η,1η,2η

ΚΟΥΣΑΣ ΠΟΛΥΔΕΥΚΗΣ

ΤΣΙΜΑ ΧΑΡΑ 1η,1η,3η

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 3ος

ΓΙΑΝΤΖΗ ΕΥΘΥΜΙΑ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΚΩΝ/ΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΤΟΜΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 1η

ΠΕΤΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΚΑΒΟΥΡΗ ΕΛΕΝΑ

ΠΕΤΚΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΑ 1η,1η

ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΟΡΝΙΘΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΜΟΣΧΟΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΤΣΑΚΛΑΡΗ ΕΥΘΥΜΙΑ

ΣΤΕΡΝΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1ος

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ 2η

ΝΤΟΥΑΝΟΓΛΟΥ ΑΡΓΥΡΗΣ

ΑΛΛΑ ΤΕΣΙΝΤΑ 3η,3η

ΦΟΥΝΤΟΥΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΣΕΜΕΡΤΖΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ

ΚΥΡΛΗΣ ΘΑΝΟΣ

ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΔΑΦΝΗ 2η

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ

ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

ΕΡΙΦΥΛΙΔΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ

Άλμπουμ άρθρου